قویترین دوربین شکاری [13 مدل برد بالای 10کیلومتر] دو چشمی و تک چشمی

با متن همراه باشید

دوربین شکاری

آنچه در این مطلب می‌خوانید:(کلیک کنید)

راهنمای خرید قویترین دوربین شکاری

دوربین شکاری: تصور کنید به دل طبیعت سفر می کنید و مناظر زیبای زیادی در اطراف شما وجود دارد. گاهی اوقات چشم غیرمسلح برای مشاهده برخی از صحنه ها و اشیاء اطرافمان کافی نیست. حتی اگر بتوانیم یک شی را با چشم غیرمسلح مشاهده کنیم، گاهی اوقات مجبوریم دو چشم دیگر بگیریم تا زیبایی های اطرافمان را از نزدیک ببینیم و درک کنیم. ( مشاهده انواع دوربین شکاری دو چشمی و تک چشمی)
برای اینکه بفهمید در دوردست چه می گذرد به چه ابزاری نیاز دارید؟ واضح است! دوربین شکاری یا همان دوربین دوچشمی است.

برای دوستداران سفر، کمپینگ، کوهنوردی، پیاده روی و تماشای زنده ورزش در استادیوم، هیچ چیز لذت بخش تر از خرید دوربین شکاری و استفاده از آن نیست. همانطور که یک دوربین دو چشمی می تواند به ثبت لحظات مختلف طبیعت کمک کند، دوربین های دوچشمی برای ردیابی اشیا موثر و مفید هستند. اگر مهارت کافی برای انتخاب آن دارید.

دوربین دوچشمی یکی از پرکاربردترین ابزارهای نوری برای مشاهده اشیا و مناظر از نزدیک است. امروزه دوربین های شکاری در مدل های جمع و جور، کم حجم و سبک موجود هستند تا به راحتی قابل حمل بوده و در سفر نیز از آن ها استفاده شود.

دوربین های دوچشمی با نام های دوربین کوهنوردی ، دوربین شکاری ، دوربین صحرایی و دوربین ارتشی نیز شناخته می شوند.

چرا باید از دوربین شکاری استفاده کنیم؟

چرا باید از دوربین شکاری استفاده کنیم؟

دوربین شکاری: آیا در سفر از دوربین دوچشمی استفاده می کنید؟ اگر فکر می کنید این دوربین ها برای افراد خاصی مفید هستند، بدانید که اگر فقط یک بار منظره، آسمان شب، مزارع پرندگان و… را تماشا کنید. با این وسیله آنقدر معتاد خواهید شد که وقتی بدون دوربین دوچشمی به طبیعت بروید، یک چشمتان را بی فایده می بینید. ( مشاهده انواع دوربین شکاری دو چشمی و تک چشمی)

اگر کوهنورد، کوهنورد یا شکارچی هستید، استفاده از دوربین شکاری قطعا مهم است. زیرا این دوربین ها به شما کمک می کنند تا مناظر، اشیاء، افراد، حیوانات و مسیرها را با کیفیت و دقت عالی از فاصله دور ببینید.

دوربین های دوچشمی، علیرغم نامی که دارند، طیف وسیعی از کاربردهای هیجان انگیز دارند. دوربین دوچشمی جمع و جور و زاویه باز برای فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی، کوهنوردی، ماجراجویی و حتی تماشای مسابقات در استادیوم های بزرگ استفاده می شود. برخی از مدل های دوربین شکاری جمع و جور و آنقدر کوچک هستند که در جیب جا می شوند و به راحتی می توانید در سفر و پیاده روی از آنها استفاده کنید.

اما استفاده از دوربین شکاری به همین جا ختم نمی شود. اولین استفاده از این دوربین ها همانطور که از نامشان پیداست برای شکار بوده است. با گذشت زمان، امکانات دوربین شکاری گسترده تر می شود. از آنجایی که از سه پایه ها برای محکم کردن آنها در محل استفاده می شود، می توان از آنها به عنوان دوربین فیلمبرداری ورزشی 360 درجه مداوم برای نظارت مداوم بر جسم استفاده کرد.

برخی از دوربین های شکاری در زیر آب نیز استفاده می شوند. علاقه مندان به ورزش های آبی و ماجراجویی های زیر آب می توانند از مدل های ویژه دوربین های دوچشمی استفاده کنند و از فاصله ای دور اجسام را از فاصله نزدیک تری رصد کنند.

بهترین مارک دوربین شکاری

از بهترین برندهای دوربین شکاری موجود در بازار ایران، می‌توان به دوربین دوچشمی آسیکا، دوربین تک چشمی کامار، دوربین دوچشمی کومت، دوربین دوچشمی بوشنل، دوربین دوچشمی نایت اسکای، دوربین دوچشمی سلسترون و .. اشاره کرد.

انواع دوربین شکاری

انواع دوربین شکاری
  1. دوربین دو چشمی: این دوربین ها معمولاً دید وسیع تری دارند و به شما امکان می دهند طیف وسیعی از تصاویر و مناظر دوردست در طبیعت را با هر دو چشم مشاهده کنید.
  2. دوربین تک چشمی: دوربین های تک‌ چشمی شبیه تلسکوپ و دارای میدان دید کوچکتر و بزرگنمایی بیشتر هستند و با قرار دادن یکی از چشمان خود در پشت لنز می توانید بهتر و دقیق تر زیبایی های طبیعت و اجرام آسمانی را ببینید.
  3. دوربین دید در شب: اگر میخواهید در محیط کاملا تاریک، همه چیزهایی که در اطرافتان وجود دارد را ببینید باید برای خودتان یک دوربین شکاری دید در شب تهیه کنید. این دوربین ها برای مشاهده حیوانات در شب، نجات جان خود، شکار و… مناسب هستند.

معنای اعداد و ارقام نوشته شده روی دوربین دوچشمی

  • رقم اول: این رقم که به x ختم می شود، مانند 6x، نشانه آن است که دوربین تصویر را چندین برابر بزرگتر از آنچه که هست نمایش می دهد.
    رقم دوم: رقم دوم مانند 30 یا 35 قطر لنز دوربین را بر حسب میلی متر نشان می دهد.
    رقم سوم: این عدد ابعاد یک منطقه را از فاصله 1000 یاردی یا 910 متری نشان می دهد.

نکات مهم در زمان خرید دوربین شکاری

نکات مهم در زمان خرید دوربین شکاری

برخی عوامل مهمتر هستند. علاوه بر این، هنگام خرید دوربین شکاری باید محدوده استاندارد و ایده آل هر ترم را بدانید.

میزان بزرگنمایی و قطر عدسی دوربین شکاری: اولین چیزی که هنگام خرید دوربین دوچشمی باید به آن توجه کنید، بزرگنمایی و همچنین قطر عدسی جسم مورد استفاده است. به طور کلی برای خرید دوربین شکاری باید به دو عدد توجه کرد که عدد اول بزرگنمایی و عدد دوم قطر لنز دوربین مورد نظر شما می باشد.

وزن و ابعاد انواع دوربین‌های شکاری: وزن دوربین دوچشمی برای کسانی که از این دوربین ها برای سفرهای طولانی و پیاده روی استفاده می کنند اهمیت بیشتری دارد. اگر قصد دارید دوربین شکاری را برای مدت طولانی در دست بگیرید و یک شی را مشاهده کنید از دوربین های سبک استفاده کنید. راه حل دیگر استفاده از پایه های مختلف دوربین است.

انتخاب اپتیک مناسب دوربین‌های شکاری: دوربین دوچشمی دو نوع اپتیک دارد که عبارتند از: آپوکروماتیک و آکروماتیک. در نوع اول خطای رنگ بسیار کم و کیفیت تصویر به میزان قابل توجهی بالاست. در نوع دوم؛ یعنی ضریب خطای رنگ آکروماتیک خیلی کم نیست و در نتیجه این دوربین ها دارای تصاویر کیفیت قابل قبولی در مقایسه با نوع دوم . ندارند. (انحراف رنگی ایجاد هاله های رنگی در اطراف اجسام درخشان به دلیل عدم تمرکز طول های مختلف نور در یک نقطه است.)

میدان دید: یکی دیگر از پارامترهای مهم در خرید دوربین دوچشمی توجه به میدان دید آن است که به صورت درجه مشخص می شود. خریداران گرامی توجه داشته باشند که برخی از دوربین ها دارای میدان دید ثابت هستند و برخی دیگر از میدان دید با قابلیت تغییر فاصله یا مجاورت استفاده می کنند.

قیمت دوربین دوچشمی: قیمت دوربین دوچشمی با توجه به بسیاری از عواملی که در این مقاله به آنها پرداختیم تعیین می شود. اما باید بدانید که زمینه استفاده از این دوربین ها کاملا متفاوت است و باید با توجه به نیاز خود یکی از این دوربین های شکاری مناسب را خریداری کنید.

توجه

دوستان عزیز محصولات معرفی شده جزء پرفروش ترین ها هستند به همین منظور ممکن است به مرور زمان به دلایل مختلف در بازار و فروشگاه ، سایت های معرفی شده ناموجود شوند در این صورت شما عزیزان میتوانید از محصولات مشابه و دسته بندی اصلی مراجعه کنید.

معرفی قویترین دوربین شکاری دو چشمی و تک چشمی با برد بالا

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی آسیکا مدل 10x42

دوربین جدید از شرکت آسیکا با طراحی بدنه متفاوت و بسیار خوش دست از نمونه های قبلی که چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند دارای لنز های راست بین و قدرت بزرگنمایی 10 برابر که امکان دیدن تا دوردست ها را به شما میدهد

قیمت و مشخصات دوربین تک چشمی کامار مدل ماکستوف

دوربین تک چشمی و دید طبیعت حس لذت بخشی از تماشای طبیعت، آسمان، پرندگان، ساحل، تئاترو… به شما می بخشد و در مسافرت، مسابقات اتومبیل رانی، مسابقات اسب سواری، قایقرانی،شکار، رصد و… می توانید این دوربین را همراه خود داشته باشید. این دوربین ضدآب است و همراه آن یک کیف برزنتی، دستمال تمیزکننده ودرپوش لنز قراردارد.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی دید در شب کومت

دوربین دوچشمی کومت 10در25 معروف به دوربین خفاشی(طرح جدید)، وزن سبک و کم حجم و بسیار خوش‌دست و بدنه کاملاً آنتی شوک و مقاوم در برابر ضربه دارد. برخی از ویژگی‌های این محصول شامل لنز بک فور با پوشش دوطرفه مولتی کوتد، قابلیت دید در تاریکی تا یک کیلومتر، بزرگنمایی تا 10 برابر، دید فول اچ دی وضوح تصویر بسیار عالی، کاملا مقاوم در برابر برف و باران و پاشش آب، دارای فوکوس مرکزی هیدرو بسیار روان و راحت، دیوپتر چشمی برای اصلاح عیوب انسکاری چشم می‌شود. استفاده از دوربین با عینک طبی با وسعت دید بی‌نظیر و فوق‌العاده عالی در میان دوربین‌های شکاری کمری 114 متر در 1000 متر را ایجاد می‌کند. همچنین این دوربین دارای کیف کمری برزنتی، بند و دستمال لنز مخصوص بوده که در درون جعبه محصول موجود است.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی بوشنل مدل 8X21 POWER

دوربین شکاری دوچشمی بوشنل جزو باکیفیت‌ترین دوربین‌های دوچشمی 8×21 موجود در بازار است. این دوربین کوچک و سبک در سفرهای طبیعت گردی بهترین وسیله برای دیدن و لذت بردن از منظره‌هایی است که دسترسی به آن‌ها امکان پذیر نیست. نکته بسیار مهم این کالا که با مدل‌های مشابه بازار متفاوت است و کیفیت این کالا را در رده بالاتر از مدل‌های رده پایین قرار می‌دهد این است که روی بدنه این دوربین بصورت برجسته نام و برند و کشور تولیدکننده آن آلمان حک شده است که اطمینان بیشتری به کیفیت آن ارائه می‌کند.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی کومت مدل 10x25

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی سلسترون مدل Skymaster 20x80

قیمت و مشخصات دوربین دو چشمی مدل 8.16x40 Zoom

نوع فوکوس این دوربین دوچشمی، مرکزی و نوع منشور آن Porro است. نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس این دوربین 6 ‌متر و دارای فیلتر ضدپرتوی UV است. معمولا روی بدنه‌ی دوربین‌های دوچشمی، دو عدد نوشته ‌شده است که با علامت ضربدر از هم جدا می‌شوند. عدد اول، نشان‌دهنده‌ی میزان بزرگنمایی دوربین و عدد دوم، نشان‌دهنده‌ی قطر عدسی شئ است. برخی از این دوربین‌ها دارای قابلیت زوم‌کردن هم هستند. کمیت اول به‌صورت دو عدد درج ‌شده که با یک خط تیره از هم جدا شده‌اند.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی سلسترون مدل G2 10x50

دوربین دوچشمی «Upclose G2 10×50» محصول شرکت «سلسترون» است. این دوچشمی مناسب علاقه‌مندان به طبیعت و منجمان علاقه‌مند به آسمان تاریک خارج از شهر است که با قیمت بسیار مناسب و کیفیت مطلوب، مورد انتخاب اکثر علاقه‌مندان به طبیعت در بودجه‌های پایین قرار می‌گیرد.

وزن این دوربین 765.45 گرم است. قطر دهانه‌ی این دوربین 50 میلی‌متر و بزرگ‌نمایی آن 10 برابر است. همراه این دوربین دو چشمی، کیف حمل، بند دور گردنی و دستمال تمیزکننده عرضه می‌شود.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی نایت اسکای مدل 15X70 NS

این دوربین دوچشمی با بزرگ‌نمایی ۱۵ برابر و قطر عدسی شیئی ۷۰ میلی‌متر، برای استفاده نجومی و دیدن نماهایی باز و شفاف از آسمان بسیار مناسب است. دهانه آن به اندازه کافی بزرگ است و توان گردآوری نور بسیار خوبی دارد و تصویری کاملا شفاف تشکیل می‌دهد. دیدن ماه و عوارض سطحی آن (مانند گودال‌ها و کوه‌ها) با این دوربین می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. همچنین شکارچیان هلال‌های باریک ماه هم می‌توانند از این دوربین در کنار تلسکوپ‌های بزرگ‌ترشان استفاده کنند.

هر ابزار اپتیکی، از جمله این دوربین دوچشمی نجومی ۷۰×۱۵ برای اینکه بیشترین کارائی و عمر مفید را داشته باشد، باید به تناوب نظافت و گردگیری شود. به این منظور بهتر است از دستمال تمیزکننده اپتیکی بسیار با کیفیت همراه دوربین به همراه یک مایع تمیزکننده استفاده کنید.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی نیکون مدل 8x40 NIK03

در کنار بزرگنمایی مناسب و شفافیت تصویر، میدان دید بسیار بالا از دیگر نکات مثبت این ابزار است. این خصوصیات باعث شده تا این دوچشمی در زمره ی مناسبت ترین ابزارهای اپتیکی هم رده ی خود قرار گیرد. دوربین Nikon 8×40 ضد آب، دارای منشور Porro و فوکوس مرکزی است که باعث می‌شود تصویر بهتری را مشاهده کنید. کیف و بند مخصوص این ابزار شما را در حمل آن یاری می دهد تا در هنگام سفر و گشت و گذار آسوده خاطر باشید. دوربین‌های دوچشمی یکی از محبوب ترین ابزارها بین منجمان و طبیعت‌گردها هستند .سبک بودن و قابلیت حمل آسان ، تصویر مستقیم و دید با هر دو چشم ، میدان دید باز ، امکان استفاده سریع ، قیمت ارزان‌تر نسبت به تلسکوپ‌ها و … از جمله مزیت‌های دوربین‌های دوچشمی به شمار می‌رود.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی اشنایدر

اشناینر یک کمپانی مطرح آلمانی در زمینه تولید دوربین های دوچشمی بوده . که به جهت کیفیت ساخت بالا و وضوح و شفافیت تصاویر ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. و در دسته پرفروش ترین دوربین های دوچشمی قرار میگیرد.

قیمت و مشخصات دوربین دوچشمی بینوکولارز مدل شکاری 60X

این دوربین دوچشمی جمع و جوربه شما امکان می دهد چهره ای واضح را ببینید. با بزرگنمایی 10 برابری طراحی شده است.تصویر واقعی پاک: دوربین دوچشمی سبک وزن با بافت منشوری BAK4 پوشیده شده است. طراحی مختصات داخلی، بیشتر می تواند نور را منعکس کند تا تصویر خوبی داشته باشد و تجربه شگفت انگیزی را برای شما رقم بزند. این دوربین دوچشمی دید در شب است و می‌تواند دید واضحی را در شرایط کم، اما نه در تاریکی کامل ارائه دهند.این دوربین دو چشمی ضد آب و ضد مه و ضد لغزش است. این دوربین دوچشمی می تواند در سخت ترین شرایط آب و هوایی مقاومت کندو در برابر ضربه مقاوم است و گونه ای طراحی شده است که از ورود گرد و غبار و رطوبت به داخل دوربین جلوگیری می کند.

قیمت و مشخصات دوربین تک چشمی بوشنل

دوربین تک چشمی بوشنل 60×40 پایه دار با زوم 40X و دارای قطب نما روی بدنه است. برای محافظت از لنز های دوربین در مقابل گرد و خاک دارای درپوش های پلاستیکی است.دوربین بوشنل 60×40 قابل نصب به گوشی های موبایل می باشد در نتیجه می توانید از تصاویری که در دور دست میبینید فیلم برداری کنید یا عکس بگیرید.این دوربین تک چشمی دارای 3 پایه نیز می باشد و شما می توانید با متصل کردن آن به موبایل زوم آن را چندین برابر کنید و از تصویر آن عکاسی کنید .

دوربین شکاری از کجا بخرم؟

دوربین شکاری از کجا بخرم؟ شما عزیزان می توانید انواع دوربین شکاری را از سایت هایی که در اختیار شما قرار داده ایم به صورت آنلاین خریداری کنید. شایان ذکر است کلیه محصولات معرفی شده دارای بالاترین کیفیت و دارای گارانتی هفت روزه می باشد. اگر به هر دلیلی خرید خود را لغو کردید، می توانید درخواست مرجوعی دهید و وجه پرداخت شده را استرداد کنید.

♥نظرات خود را برای ما در قسمت کامنت بنویسید و همچنین اگر این بخش از مقاله برای شما کمک کننده بود امتیاز دهید.♥

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.