انواع مژه مصنوعی [تکی، دسته ای، سه بعدی و ..] + ترفند چسباندن مژه مصنوعی

با متن همراه باشید

انواع مژه مصنوعی

آنچه در این مطلب می‌خوانید:(کلیک کنید)

انواع مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی و استفاده از آنها در حال تبدیل شدن به یکی از مراحل اصلی آرایش کلاسیک است. حتی اگر چشم ها آرایش نداشته باشند ، با خرید بهترین مارک مژه مصنوعی به میزان قابل توجهی زیبایی و جذابیت چشم ها را افزایش می دهند.

مژه های مصنوعی سه بعدی ، مژه های مصنوعی تکی، مژه مصنوعی نیمه و انواع مژه مصنوعی دانه ای از جمله مدل های مژه مصنوعی هستند که هر کدام برای چشم های مختلف مناسب هستند. در زیر، انواع مژه مصنوعی مورد استفاده و سایر نکات مرتبط را بررسی خواهیم کرد. (ترفند گذاشتن مژه مصنوعی )

معرفی انواع مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی بسیار متفاوت هستند ، اما همه آن ها در دسته های زیر قرار می گیرند. شناخت صحیح و کامل مدل های مختلف و کاربردهای آنها و آگاهی از مزایا و معایب آن ها به شما کمک می کند تا یک انتخاب صحیح داشته باشید و بهترین نوع مژه مصنوعی را انتخاب کنید.

مژه مصنوعی تکی یا دانه ای

مژه مصنوعی تکی دانه ای

در انواع مژه مصنوعی، مژه های مصنوعی دانه ای همانطور که از نامش پیداست، تک و دانه ای هستند و به هم متصل نیستند. البته معمولاً به صورت جداگانه فروخته نمی شوند اما در بسته های 30 تا 60 تایی با طول های مختلف عرضه می شوند.

انواع مژه مصنوعی تکی: اما چرا باید مژه مصنوعی تکی بخریم؟ چه کاربردی دارد؟ در واقع، این مژه ها برای افرادی مناسب است که مژه های واقعی آنها مرتب، پر و بلند است، اما می خواهند به طول مژه های خود اضافه کنند یا می خواهند مژه های پرپشت‌تری در بعضی از قسمت های چشم داشته باشند.

مزیت انواع مژه مصنوعی تکی : مزایای آن می تواند به حدی باشد که بتوان آن را در هر نقطه از قسمت مژه ها قرار داد و بسیار کمتر به نظر می رسد، ظاهری طبیعی به شما می بخشد. اگر از مژه های مصنوعی دانه ای در گوشه های خارجی چشم استفاده کنید، چشمان شما بزرگتر به نظر می رسند.

معایب انواع مژه مصنوعی تکی : اما یکی از نکات منفی این است که چسباندن آنها به خط چشم مدتی طول می کشد. با این وجود، در مقایسه با مدل های دیگر، چسباندن و استفاده از آن به زمان و استمرار بیشتری نیاز دارد.

انواع مژه مصنوعی: مژه مصنوعی نواری

مژه مصنوعی نواری

از انواع مژه مصنوعی، مژه مصنوعی نواری یا استریپ یا مژه کامل، بیشتر در بین مردم شناخته شده است و همان مدل مژه‌ای است که بیشتر ما دیده ایم و متداول ترین نوع مژه مصنوعی است. بیشتر افراد از این مدل استفاده می کنند.

مزیت استفاده از مژه مصنوعی نواری : یکی از مزایای مژه های مصنوعی نواری این است که به لطف اشکال و اشکال مختلفی که در بازار ارائه می دهند، همه می توانند با توجه به سلیقه، شکل چشم و مژه خود مدل مناسب را انتخاب و استفاده کنند.

نوار این مژه مصنوعی کل خط چشم را می پوشاند. اگر این مژه ها را متناسب با فرم چشم خود انتخاب کنید، زیبایی بیشتری به آنها می بخشد.

معایب استفاده از مژه مصنوعی نواری : از معایب این مدل کمی غیر طبیعی بودن آن است. بنابراین، اگر به دنبال یک راهنمای خرید مژه مصنوعی هستید که خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد، بهتر است در خرید این مدل کمی دقت بیشتری داشته باشید یا به دنبال مدل های دیگر باشید.

استفاده از آن نیز آسان است و می توانید خیلی سریع از آن استفاده کنید، اما در ابتدا کمی دشوار به نظر می رسد و ممکن است احساس راحتی چندانی نداشته باشید که در این مدل بسیار طبیعی است. 

پیشنهاد ما این است که بهتر است مژه های مصنوعی نواری خود را پس از خرید چند روز آزمایش کنید تا بتوانید برای دفعه بعدی به آنها عادت کنید و در مهمانی ها و مجالس از آنها استفاده کنید.

همچنین برای استفاده و نصب مژه های مصنوعی نواری به تمرین و مهارت بیشتری نیاز دارید.

مژه مصنوعی دسته ای یا خوشه ای

مژه مصنوعی خوشه ای

از انواع مژه مصنوعی، مژه های مصنوعی خوشه ای معمولاً به عنوان شاخه ای و چند تایی شناخته می شوند. این نوع مژه‌های مصنوعی بین دانه‌ای و نواری قرار دارند به طوری که دسته ای از مژه ها بر روی تکه کوچکی از نوار چسب که به خط چشم می چسبانید سوار می شود.

این نوع مژه تا حدی مشکلات مژه های نواری و دانه ای را برطرف کرده است. برخلاف مژه های نواری‌، این مژه های مصنوعی روی چشم صاف و تمیز هستند. در مژه های نواری، اگر نتوانید مژه های نواری را به درستی بچسبانید، از گوشه ها کمی بلند می شود و به شکل چشم شما آسیب می زند. اما در مژه های دسته ای این مشکل را نخواهید داشت و به راحتی بر روی چشمان شما سوار می شوند.

همینطور زمانی که صرف میکنید برای وصل کردن آن هم خیلی کم تر است چونکه مثل نواری نیاز به چندین بار امتحان ندارد و مثل دانه ای هم نیازی نیست زمانی را صرف کنید تا آنها را بچسبانید بلکه خیلی سریع می توانید آن را قرار دهید. 

اگر که همیشه در آماده شدن عجله دارید و باید سریع آماده شوید و هنوز مهارت کافی در چسباندن مژه‌های نواری ندارید، این مژه‌ مصنوعی های دسته‌ای کمک بزرگی برایتان خواهند بود زیرا چسباندن آنها واقعا آسان‌تر است.

این مدلِ مژه حالت طبیعی تری دارد و اگر که درست و در جای مناسبی از چشم از آن استفاده شود می تواند بسیار شکل چشم و مژه شما را زیباتر کند. به مژه های دسته ای یا شاخه ای مژه مصنوعی چشم گربه ای هم میگویند، اگر می‌خواهید چشم‌هایی گربه‌ای و کشیده داشته باشید، مژه مصنوعی دسته‌ای را در انتهای گوشه چشم اضافه کنید.

مژه مصنوعی مغناطیسی یا آهنربایی

مژه مصنوعی مگنتی

از انوع مژه مصنوعی ها، این مژه‌ها با عنوان مگنتی فروخته می‌شوند و نیازی به چسب ندارند. مژه مصنوعی‌های مگنتی دولایه هستند که بین آنها آهنربای ظریفی قرار دارد. لایه بالایی را روی خط چشم و بالای مژه‌های خودتان می‌گذارید و لایه پایینی را از زیر مژه‌هایتان به آن می‌چسبانید. به این صورت آنها به هم متصل می شوند و دیگر نیازی به چسب ندارند.

اگر بار اولتان است که میخواهید از مژه مصنوعی استفاده کنید، مژه‌ها ی مگنتی برایتان مناسب‌تر است، چونکه دردسرهای کار با چسب را ندارد. نیازی به ابزار یا مهارت چندانی هم نخواهید داشت زیرا استفاده از آن واقعا راحت است.. فقط یادتان باشد چون دولایه است مژه‌ها را پرپشت‌تر نشان می‌دهد. بنابراین به نوع مژه‌های خودتان توجه کنید که زیاد پرپشت نباشند.

مژه مصنوعی ‌های مغناطیسی در شکل‌های مختلف دانه‌ای، خوشه‌ای و نظایر آنها در بازار موجود هستند.

انواع مژه مصنوعی : مژه مصنوعی فانتزی

از انوع مژه مصنوعی ها، این مژه‌ها اکثرا برای مهمانی‌ها با گریم‌های خاص و متفاوت مناسب‌اند و ظاهر طبیعی هم ندارند.

خرید مژه مصنوعی برای انواع چشم‌ها

مژه مصنوعی برای انواع چشم ها

بعد از شناخت انواع مژه مصنوعی ها و ویژگی های هر کدام، اصلی ترین فاکتور در خرید مژه مصنوعی فرم و شکل چشم شما است و باید براساس آن مدلی که می خواهید بخرید را انتخاب کنید. 

مژه‌های مصنوعی باید زیبایی چشم‌ها را تکمیل کنند، نه اینکه مانند چیزی اضافی روی صورت جلب‌توجه کنند. این مژه‌ها باید به‌شکلی روی چشم‌ها بنشینند که هرکسی با دیدن آنها زیبایی چشم‌هایتان را تحسین کند.

ما در این بخش از سایت بانو آرت برای شما هر مدل چشم را جدا کردیم و برای هر کدام توصیه هایی را خاط نشان کردیم. با توجه به مدل چشم خود از موارد گفته شده استفاده کنید.

راهنمای خرید انوع مژه مصنوعی برای چشم‌های درشت

انواع مژه مصنوعی ، افرادی که چشم های درشتی دارند می‌توانند با استفاده از مژه‌های بلند بر گیرایی چشم‌های خود اضافه کنند. 

اگر چشم های درشت و گرد دارید و قسمت سفیدی چشم هم از بالای عنبیه و هم از پایین عنبیه دیده میشه بهتره که از مژه هایی استفاده کنید که طول بیشتری دارند و همینطور قسمت مرکزی مژه ها دارای قوس و تراکم زیادی باشد. 

این مدل از مژه ها در عین حفظ زیبایی و درشتی چشمان شما آن‌را کشیده تر و خوش فرم‌تر نشان می‌دهند.

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشمهای ریز

موقع خرید انواع مژه مصنوعی برای چشمهای ریز باید دقت بیشتری به خرج داد. مژه مصنوعی برای چشمهای ریز نباید زیاد جلب توجه کند و حجیم باشد. چونکه مژه‌های بلند و پر چشم‌ها را حتی کوچکتر نشان می‌دهد. 

بدین ترتیب شاید بهتر باشد به جای انواع مژه مصنوعی سه بعدی، سراغ انواع مژه مصنوعی تک (انواع مژه مصنوعی دانه ای) به عنوان مژه مصنوعی برای چشمهای ریز بروید

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم‌های گرد

مژه مصنوعی برای چشم های گرد

اگر چشم های گرد و درشتی دارید، از مژه‌های کم‌پشت سبک و پرمانند استفاده کنید. استفاده از مژه هایی که قسمت خارجی آن کمی بلند تر است و قسمت وسط آن دارای قوس بیشتری است میتواند انتخاب جذابی برای چشم هایتان باشد.

مژه‌های کم‌پشت به چشم‌هایتان شکل گربه‌ای می‌دهند. چشم‌های گربه‌ای برای خانم‌ها واقعا زیباست. اگر دوست داشتید می‌توانید از مژه‌های دانه‌ای استفاده کنید. مژه‌های دانه‌ای بلندتر را برای گوشه‌های بیرونی چشم بگذارید. هنگام خرید مژه مصنوعی با این ویژگی‌ها، دنبال برچسب «wispy» بگردید.

اگر هم نمی دانید که چشم تان گرد و درشت است یا خیر به قسمت سفیدی چشم توجه کنید. چشم دارای قسمتی به نام عنبیه است آن قسمت دایره ای شکل وسط چشم، اگر بخش های سفید چشم از بالا و پایین آن معلوم است یعنی چشم شما جز این دسته است.

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم با پلک افتاده

مژه مصنوعی برای پلک های افتاده

اگر پلک چشم‌هایتان حالت افتاده دارد و چشم‌هایتان تاحدودی زیر پلک مخفی هستند، یعنی زمانی که چشمانتان باز است یک لایه از پلک چشم به شکل خط مژه قرار میگیرد و پشت چشم را نا معلوم می کند. 

برای این افراد خرید انواع مژه مصنوعی هایی بهتر است که در قسمت مرکز بلندتر هستند و همچنین انتهای این مژه‌ها در دو طرف باید باریک‌تر باشد که تاحدودی به چشم‌ها عمق بدهد بدین شکل حالت افتادگی پلک ها کمتر نمایان می شود.

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم‌های فرورفته و گود

مژه مصنوعی برای چشم های فرو رفته و گود

اگر چشم‌هایتان فرورفته و گود است بهتر است از مژه‌های بلند و چشمگیر استفاده کنید. چشم‌های فرورفته معمولا بزرگ‌تر از چشم‌های برآمده هستند و انگار درون جمجمه رفته‌اند. استخوان ابرو برجسته است و به‌همین‌دلیل باید مژه‌ها بلند باشند تا زیباتر جلوه کنند. 

مژه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین طول را در وسط داشته باشد و بلندی انتهای آن در حد متوسط باشد

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم بادامی

مژه مصنوعی برای چشم های بادامی

اگر چشم‌هایتان بادامی و کشیده است، هر مژه مصنوعی مناسبی که دوست داشته باشید می‌توانید انتخاب کنید. چون معمولا این نوع چشم با هر نوع مژه‌ای بامدل های موجود در بازار همخوانی دارد و خیلی راحت می توان از آن استفاده کرد.

فقط کافی است آنها را با توجه به موقعیتی که در آن هستید انتخاب کنید. برای نمونه، از مژه‌های کوتاه و سبک به‌شکل روزانه استفاده کنید و مدل‌های پرپشت و ضخیم را برای مهمانی‌های شب کنار بگذارید.

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم‌های تک‌پلکی یا مونولید

مژه مصنوعی برای چشم های تک پلکی یا مونولید

اگر که چشم‌های تک‌پلکی یا مونولید دارید یعنی پلک‌تان از ابرو تا چشم صاف است و مثل پلک چشم سایر افراد خطوط شکسته و چروک ندارد. برای این چشم‌ها از مژه‌های سبک و تاحدی پرزدار استفاده کنید. مژه‌های پرزدار موهای نرم اما ضخیمی دارند که روی یکدیگر انباشته شده‌اند و می‌توانند ظاهری مخملی و زیبا ایجاد کنند.

اگر چشم‌های مونولید دارید از مژه‌های سنگین و پرپشت استفاده نکنید، زیرا این مژه‌ها برای شما بیش‌ازحد جلوآمده نشان می‌دهند و به‌همین‌دلیل غیرطبیعی به نظر خواهند رسید. بنابراین سعی کنید دنبال مژه‌هایی باشید که زیاد متراکم نباشند.

راهنمای خرید مژه مصنوعی برای چشم ها با پلک کوتاه

برای افرادی که پلک آنها کوتاه است بهتره که مژه ای که انتخاب می کنند بخش میانه آن پر تر و تیره تر باشد و مژه های آنها به سمت بالا فر شده باشد زیرا به چشم شما خیلی حالت زیبا و جذاب تری می دهد و باعث میشود چشم ها بازتر نشان داده شوند.

این مدل چشم بیشتر بین افراد آسیایی رواج دارد و معمولا حالت تنگ و کوتاه دارد.

مژه مصنوعی در چه رنگ‌هایی موجود است؟

اکثر انواع مژه مصنوعی ها سیاه هستند اما همین سیاهی نیز متفاوت است و برخی سیاهی با غلظت بیشتر هستند اما می‌توانید رنگ‌های دیگری را هم پیدا کنید.

اگر دوست دارید که رنگی غیر از مشکی را امتحان کنید مدل های دیگری بخرید برای نمونه، اگر رنگ موهایتان روشن است می‌توانید از بهترین مارک مژه مصنوعی قهوه‌ای استفاده کنید. افرادی‌که چشم‌های رنگی دارند یا می‌خواهند ظاهر متفاوتی به چشم‌هایشان بدهند می‌توانند از مژه مصنوعی آبی پررنگ، آلویی یا شرابی استفاده کنند.

چطور مژه مصنوعی بگذاریم

در این قسمت سعی داریم ترفند استفاده از مژه مصنوعی را به شما آموزش دهیم و به سوالاتی از قبیل اینکه چطور مژه مصنوعی بگذاریم یا مژه مصنوعی رو چجوری بذارم؟ پاسخ خواهیم داد.

آموزش چسباندن مژه مصنوعی در خانه

وسایل مورد نیاز برای آموزش گام به گام گذاشتن مژه مصنوعی : مژه مصنوعی دلخواه تان – موچین – چسب مژه مصنوعی – قیچی – خلال دندان

 1. چشم هایتان را بشویید و مژه هایتان را تمیز کنید, سپس چشم هایتان را خشک کنید
 2. بدون اینکه فشار خاصی بر مژه‌ها بیاورید؛ آرام آنها را با موچین یا انگشتان‌تان از بسته‌بندی بیرون بیاورید.
 3. با استفاده از انگشت اشاره یا شست دو سر انتهایی مژه را بگیرید و به پایین متمایل کنید.به آرامی آن را به اندازه یک سانتی متر با دست بالا و پایین ببرید. این کار باعث کشیده شدن آن شده و آن را از سفت بودن بیش از حد در می آورد. در عین حال این کار کمک می کند تامژه ها بهتر به روی پلک بنشیند.
 4. در این مرحله باید امتحان کنید که آیا طول مژه ها اندازه پلک شما است یا خیر، اگر چشمان کوچکتری دارید باید کمی از آن را قیچی کنید. با نگه داشتن بر روی چشم آن را اندازه کنید. باید دقت کنید که از کجا مژه های طبیعی شما شروع شده (از گوشه داخلی) و اضافه آن را از گوشه خارجی اندازه بگیرید.
 5. آن را روی چشم گذاشته و از داخل چشم‌ها به بیرون اندازه بگیرید و مقدار اضافی آن را کوتاه کنید.
 6. سر یک خلال دندان را به چسب آغشته کنید. یک لایه بسیار نازک از چسب را به سراسر خط مژه مصنوعی بمالید. به ۲ سر انتهایی و ابتدایی کمی بیشتر چسب بزنید و حدود ۱۰، ۱۵ ثانیه صبر کنید تا چسب کمی خود را بگیرد و باعث کثیف کاری روی پلکتان نشود.
 7. مژه مصنوعی‌ها را با موچین برداريد (بهتر است وسط آن را و نزدیک خط مژه را بگیرید) حواس‌تان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک نخورد.
 8. مژه را از داخل چشم به بیرون گذاشته، با موچین گوشه داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن آن را به مژه‌های واقعی خودتان نزدیک کنید و اگر احتیاج بود با ته موچین و با چشم بسته آن را محکم کنید.
 9. حدود یک تا 2 دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود؛ بعد از خشك شدن چسب، آرام چشم‌ها را باز كنيد، اگر اشتباه شد و مجبور شديد آن را برداريد بايد مژه را تميز كرده و بعد از خشك كردن دوباره مراحل بالا را تكرار كنيد.
 10. بعد از موفقيت كامل مي‌توانيد با خط چشم مايع روي مژه و چسب را بكشيد. البته تا اين زمان بايد چسب خشك شده و رنگ خود را از دست بدهد. براي امتحان مي‌توانيد مژه مصنوعي را خيلي آرام برداريد كه اگر كار به‌درستي انجام شده باشد اين كار عملي نخواهد بود
 11. در مرحله آخر لایه ای از بهترین مارک ریمل ایرانی و خارجی استفاده تا مژه های طبیعی و مصنوعی ظاهر یکسانی به خود بگیرند و علاوه برآن مژه ها تیره تر نیز به نظر خواهند رسید. در ادامه اگر تمایل داشتید میتوانید از بهترین مارک خط چشم هم برای جلوه ی بهتر چشمانتان استفاده کنید.
 12. و در آخر هم برای کندن مژه ها قبل از برداشتن به آن ها آب بزنید و چشم هایتان را خیس کنید بعد به آرامی مژه ها را بردارید تا به مژه های خودتان آسیب نزنید.
advanced divider

4 پاسخ

 1. سلام. مرسی از مطلب خوبتون……
  از بین این همه تنوع انواع مژه که در بازار هست مژه مصنوعی تکی از همه شیک تر و طبیعی تره. برای خرید از کجا باید اقدام کرد؟؟؟ قیمت ها چطوریه؟؟؟
  بهترین مارک انواع مژه مصنوعی تکی چیه؟ مژه مصنوعی دخترانه کوتاه خوبه یا بلند؟……..ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز. ممنون از شما
   برای مشاهده قیمت ها و خرید انواع مژه می تونید به لینکی که در پست قرار داده شده از مراجعه کنید، با توجه به توضیحاتی که داده شد با در نظر گرفتن حالت چشمتان و انواع مژه مصنوعی دخترانه کوتاه و بلندی که در فروشگاه مربوطه وجود دارد، میتونید محصول مدنظر خودتون رو با قیمت مناسب خریداری کنید.

 2. از یه مژه مصنوعی که تاحالا یکبار استفاده شده میشه بازم استفاده کرد ؟ چون سالمه فقط چسب زدم چسبوندم برا ۲ ساعت رو چشمام بود باز کندم و نگهش داشتم میشه بازم ازش استفاده کنم یا بندازمش دور ؟

 3. سلام . ممنون از ویدیوی خوبی که گذاشتین، من همیشه این بلاگرا رو میدیدم برای گذاشتن و برداشتن انواع مژه مصنوعی ها همینجوری فقط میکشن کنده میشه هیچی ام نمیزنن??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی 30 مدل از بهترین خط چشم ها

خط چشم چه مارکی خوبه ؟؟