ریمل مژه چیست و در آرایش چشم چه کاربردی دارد ؟[بهار 1400]

با متن همراه باشید

ریمل و کاربرد آن در آرایش

آنچه در این مطلب می‌خوانید:(کلیک کنید)

ریمل مژه و کاربرد آن ؟ : یکی از پرمصرف ترین و بهترین لوازم آرایشی چشم ریمل مژه و ابرو است. آرایش چشم بسیار مهم است زیرا در معاشرت و برقراری ارتباط با دیگران مرکز توجه است.

استفاده از بهترین مارک ریمل مژه و آرایش چشم نقش مهمی در جذب خانم ها دارد ، به همین دلیل زیبایی آرایش چشم در آرایش حرفه ای یا حتی آرایش آماتوری بسیار مهم است.

ریمل مژه چیست ؟

ریمل چیست ؟ ماده و ساختاری دارد که به عنوان یک ماده آرایشی برای رنگ آمیزی مژه و ابرو استفاده می شود.

در دوران باستان ، زنان ایرانی از سرمه برای زیبایی چشم خود استفاده می کردند ، که بدیهی است از خواص دارویی نیز برخوردار است. با ورود این محصول آرایشی توسط فرانسوا به ایران ، استفاده از این مواد آرایشی رایج شد. ریمل ابزاری برای آرایش چشم است و باعث جذابیت آن می شود.

ریمل مژه چیست ؟

ریمل با ایجاد یک تضاد رنگی بین سفیدی چشم و درب ، مژه ها را تیره و پر می کند و باعث زیبایی و جذابیت چشم می شود. با کمک این محصول می توانید مژه های خود را بلند و حجیم کنید و در نهایت چشمان بزرگتری داشته باشید.

این ابزار آرایشی از برس و مایع تشکیل شده است. برس را در یک ظرف مایع قرار می دهند ، سپس با کشیدن برس آغشته به مایع روی مژه ها ، حجیم تر و بلندتر به نظر می رسند.

برس در ریمل مژه و ابرو مختلف. به عبارت دیگر ، برس با فرمولاسیون خاص خود برای هر منظور طراحی شده است. برس محصول که برای بلند کردن مژه ها استفاده می شود با برس مخصوص حجم دهنده متفاوت است.

مژه­ ها با کمک برس به مایع ریمل آغشته می­شود. برای داشتن مژه های بلند ، باید از برس باریک و صاف استفاده کنید. این مدل برای افرادی که مژه کوتاه دارند بسیار مناسب است.

انواع برس یا فرچه ریمل مژه

برس ریمل آرایشی بسته به مواد آن به دو نوع پلاستیکی یا مو تقسیم می شود.

مواد برس ریمل هیچ تاثیری در عملکرد آن ندارد. این واقعیت که شما می خواهید مژه های بلندی داشته باشید ، تفاوت زیادی با استفاده از برس ریمل پلاستیکی یا مقداری مو ایجاد نمی کند و در نتیجه ، نتیجه کار متفاوت نیست.

اما برخی از افراد این تفاوت را در سهولت استفاده از ریمل مژه و ابرو احساس می کنند. مشاهدات نشان داده است که به لطف دندانهای شانه مانند استفاده از برس پلاستیکی راحت تر است.

خرید بهترین مارک ریمل مژه با برس پلاستیکی یا برس مو تأثیر چشمگیری در زیبایی مژه ها و نتیجه آن نخواهد داشت اما باید به گونه ای استاندارد طراحی شود که در عین زیبایی ظاهری به سلامت چشم شما آسیب نرساند.

مواد تشکیل دهنده ی ریمل مژه

رنگدانه ها ، روغن ها و موم ها مواد تشکیل دهنده ریمل هستند.

  • رنگدانه های آرایشی : رنگدانه های ریمل به طور معمول حاوی اکسید آهن و دی اکسید تیتانیوم هستند که به مژه ها رنگ دلخواه می دهند. رنگدانه هایی که برای تیرگی مژه ها استفاده می شود ، مشابه ترکیباتی است که زنان مصری استفاده می کنند. ریمل های مشکی و قهوه ای معمولاً با اکسید آهن رنگ می شوند. برخی از ریمل ها حاوی رنگ آبی فوق العاده ای هستند. 
  • روغنها؛ موم ها : در میان روغن های مورد استفاده در ریمل مژه و ابرو ، روغن کنجد ، روغن کرچک ، روغن اکالیپتوس ، لانولین و روغن سورنتینا بیشتر استفاده می شود ، اما روغن کنجد معمولاً استفاده می شود. موم های مورد استفاده در ریمل بهترین مرطوب کننده ها نیز شامل موم پارافین ، موم کارناوال و موم است.

ریمل‌های مژه که با آب قابل شستشو هستند

برای مبتدیان ، ریمل های قابل شستشو با محتوای آب بیشتر ساخته می شوند. بنابراین ، استفاده از آنها راحت تر است. انعطاف پذیری بیشتری روی مژه ها دارند ، به این معنی که برای سلامت مژه های شما بهتر هستند.

ریمل های جایگزین و ضدآب تمایل به خشک شدن و اتصال مژه ها به یکدیگر دارند که این امر باعث کشیده شدن ریشه ها و از بین رفتن مژه ها می شود.

ریمل‌های مژه که با آب قابل شستشو هستند

فرمول های قابل شستشو به آنها کمی بیشتر اجازه می دهد تا مژه ها هنگام لمس آزادانه و به طور مستقل کنار هم قرار بگیرند. عیب آنها خشک نشدن کامل آنها است. ریمل های قابل شستشو می توانند اثرات تیره این محصول را روی پلک پایین ایجاد کرده و اطراف چشم را لک کنند.

ریمل‌های ضد آب

ریمل های ضد آب ، آب کمتری دارند و بعضی از آنها آب ندارند. این باعث می شود آنها در برابر عرق ، باران ، اشک یا هر نوع رطوبت مقاوم باشند.

با این حال ، از آنجا که برخی از ریمل ها ضد آب هستند ، استفاده از بهترین مارک پاک کننده آرایش صورت و چشم حاوی روغن و پاک کردن آرام ریمل از مژه ها برای جلوگیری از ریزش آن ضروری است.

روش صحیح پاک کردن ریمل از روی مژه ها

ریمل را خوب و به روش صحیح پاک کنید!
اگر می خواهید مژه های خود را برای چند سال حفظ کنید ، باید بدانید که عدم استفاده از محصولات تمیز کننده به راحتی باعث ریزش مژه ها و آسیب رساندن به ریشه ها می شود. این به طور بالقوه رشد مجدد را دشوارتر می کند یا به طور کلی متوقف می کند.

نکته اصلی که باید زمان پاک کردن ریمل به خاطر بسپارید این است که باید وقتی که هنوز روی مژه ها است ، باید شکسته شود تا تمیزکاری با فشار کم و بدون فشار انجام شود.

حساسیت به ریمل و آنچه نیاز دارید بدانید

حساسیت به ریمل باعث ایجاد چه تاثیراتی می شوند؟  واکنش آلرژیک زمانی اتفاق می افتد که بدن به اشتباه ماده خورده شده را به عنوان دشمن نگاه می کند و به آن حمله می کند.

در برخی از افراد ، آلرژی به دلیل برخی مواد موجود در هوا مانند گرده افشانی ، خاکستر حیوانات یا گرد و غبار است ، در حالی که آلرژی در افراد دیگر در تماس با غشای مخاطی پوست ایجاد می شود ، مواد آرایشی مانند ریمل مژه و ابرو می تواند باعث واکنش آلرژیک در افرادی که به هر یک از مواد مورد استفاده در ریمل حساسیت دارند. 

حساسیت به ریمل و آنچه نیاز دارید بدانید

التهاب و تورم چشم می تواند با استفاده از ریمل ایجاد شود. التهاب چشم یک واکنش آلرژیک است که در پاسخ به مواد حساسیت زا و موادی که با پوست تماس می گیرند رخ می دهد. ورم گوشه داخلی چشم نیز به دلیل ریختن ذرات ریمل در داخل چشم ایجاد می شود.

خانم هایی که اینگونه به مواد آرایشی خساسیت دارند میتوانند از ریمل ضد حساسیت استفاده کنند.

تاریخ انقضاء ریمل

یکی از مواردی که باید بسیار به آن توجه کنید ، تاریخ انقضا ریمل است.

با پایان استفاده از این محصول آرایشی و تاریخ انقضاء ریمل ، مایعات داخل آن شروع به جذب باکتری می کند و هر بار که برس را درون مایع قرار می دهید ، باکتری ها و میکروب ها را تزریق می کنید و آن را به چشم خود می مالید ، که به چشم شما آسیب می رساند. واردات تاریخ انقضا و ماندگاری هر ریمل بدون در نظر گرفتن نوع ، بین سه تا چهار ماه است.

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی 30 مدل از بهترین خط چشم ها

خط چشم چه مارکی خوبه ؟؟