پنکیک یا کرم پودر، کدام برای صورت بهتر است ؟

با متن همراه باشید

پنکیک یا کرم پودر

آنچه در این مطلب می‌خوانید:(کلیک کنید)

کرم پودر یا پنکیک، هر دو از ابزارهای اصلی و مهم در آرایش صورت هستند و به وسیله آن دو می‌توان پوستی صاف و یکدست داشت. استفاده از محصولات آرایشی تماماً به نوع پوست شما بستگی دارد، از آنجایی که برای بسیاری از بانوان این سوال پیش آمده که برای صورت پنکیک بهتر است یا کرم پودر و یا اینکه نمی دانند کدام یک، آرایش آنها را زیباتر می‌کند ما بر آن شدیم تا در بخش از بانوآرت هر دو نوع کرم را بصورت جداگانه معرفی کنیم تا از این طریق بتوانید بهترین انتخاب را در مورد پنکیک یا کرم پودر داشته باشید.

کرم پودر یا پنکیک؟ کدام برای من بهتر است ؟

هر دو کرم پودر و پنکک نوعی زیرساز آرایشی با خصوصیت پوشاندن ناصافی‌های پوست شما هستند و گاهی اوقات خانم ها در انتخاب اینکه پنکیک بهتر است یا کرم پودر؟ دچار شک و تردید می‌شوند و همین تردید در انتخاب، احتمال اینکه شما انتخاب درستی نداشته باشید را دارد.

در اصل موضوع این است که اگر می‌خواهید تفاوت کرم پودر و پنکک را بدانید و انتخاب درستی برای خود داشته باشید باید به جنس و نوع پوست خود توجه کنید و بگذارید که پوست شما انخاب گر باشد.

کرم پودر (Foundation Cream) چیست ؟

کرم پودر یا پنکیک

کرم پودر موادی مایع شکل و به رنگ کرم است. فونداسیون نوعی آرایش مایع یا پودری است که برای ایجاد رنگ یکنواخت و یکدست در صورت ، پوشاندن نقص و گاهی تغییر رنگ پوست طبیعی ایجاد می شود. برخی از کرم پودر ها همچنین به عنوان یک مرطوب کننده ، ضد آفتاب یا به شکل لایه پایه برای مواد آرایشی پیچیده تر عمل می کنند. 

استفاده از کرم پودر برای چه کسانی بهتر است:

  1. کسانی که دارای پوست خشک بوده و از پوششی که پنکیک صورت برایشان رقم میزند به اندازه کافی راضی نیستند: این افراد اکثرا کرم پودر را به عنوان زیرساز آرایش صورت خود انتخاب میکنند. شما هم  اگر جزو این دسته از افراد هستید، می‌توانید از کرم پودرهای سبک و روزانه استفاده کنید که آسیبی به پوست شما نمی‌زنند.
  2. کسانی که دارای پوست چرب هستند: این افراد اغلب با توجه به سلیقه آرایشی خود بین پنکیک یا کرم پودر میتوانند در پی کرم پودرهایی که در بازار وجود دارند که به نسبت بقبه چربی آن‌ها کمتر است و مناسب پوست‌های چرب هستند.
  3. کسانی که دارای پوستی کدر با جای جوش و لک  هستند: برای این افراد که احتمالا پوستشان چرب است، توصیه می‌ کنیم در انتخاب بین پنکیک یا کرم پودر، از کرم پودرهای فاقد چربی مناسب پوست خود استفاده کنند که می‌توانند به خوبی جای جوش و لک‌های آن را بپوشانند.

معایب کرم پودر

به دلیل آنکه کرم‌ پودرها دارای بافتی سنگین هستند، در انتخاب بین پنکیک یا کرم پودر برای آرایش صورت باعث ایجاد لایه‌ای ضخیم روی پوست می شوند، همچنین منافذ باز پوست را می‌بندد و به مرور زمان و استفاده مدام و پیاپی پوست دچار اخلال و آشفتگی مانند جوش و آکنه می‌شود.

اگر که برای سلامتی پوست خود ارزش و اهمیت می دهید بایستی که از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید.

پنکیک (pancakes) چیست ؟

کرم پودر یا پنکیک

پنکیک پودری خشک و فشرده است که به دلیل پودری بودنش پوشش مناسبی را برای تکمیل آرایش فراهم می‌کند. پنکک‌ها معمولا ساختار سبک‌تری نسبت به کرم پودرها دارند. پنکک ها ناهمواری‌های پوست را می پوشانند و باعث می‌شود تعریق و چربی پوست تا حدود بسیار زیادی کنترل شود.

استفاده از پنکیک برای چه کسانی بهتر است :

  1. کسانی که دارای پوست چرب هستند : این افراد اغلب در معرض انواع جوش و اکنه و..  روی پوست خود می‌باشند. پیشنهاد ما برای این افراد در انتخاب بین کرم پودر یا پنکیک این است که از محصولاتی استفاده کنند که سبک باشد و باعث تشدید چربی پوست آن‌ها نشود. برای این افراد پنکیک می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد.
  2. افرادی که دارای پوست خشک هستند : اغلب این افراد با داشتن پسوت خشک تمایل دارند از بین پنکیک یا کرم پودر، پنکیک را انتخاب کنند. پیشنهاد ما به این افراد این است که ابتدا از یک کرم مرطوب کننده بر روی پوست خود استفاده کنند و سپس بر روی آن پنکک بزنند.
  3. افرادی که دارای پوست شفاف هستند : با وجود جوش های ریز پوستی هم از بین کرم پودر یا پنکیک، پیشنهاد ما برای این افراد استفاده از پنکیک است. البته قبل از آن ضد آفتاب را فراموش نکنید.

معایب پنکیک

از معایب استفاده از پنکیک در انتخاب بین پنکیک بهتر است یا کرم پودر میتوان به این مورد اشاره کرد که اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید، احتمال اینکه پوست خود را در معرض آسیب‌های جدی پوستی مانند خشکی پوست، جوش یا آکنه قرار دهید هست. به دلیل اینکه پنکک برای پوست‌های خشک مناسب نیست و احتمال خشکی پوست را دارد، افراد با پوست خشک می‌توانند از نوع پنکیک‌های چرب استفاده کنند.

advanced divider

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *